Aktualności Sekcji Andragogicznej
Podsumowanie XVII-go PKS-u
Dnia 28 maja 2024 r. w Instytucie Nauk Pedagogicznych UMK odbyła się XVII Toruńska Pedagogiczna Konferencja Studencka (PKS) pt. „Nowe technologie-edukacja-kariera-emocje w obliczu zachodzących zmian”. W konferencji udział wzięło ponad 280 osób (!), wygłoszonych zostało 26 wystąpień przez 33 prelegentów z 12 kierunków studiów, reprezentujących 9 Uniwersytetów: UAM w Poznaniu, UKSW w Warszawie, Uniwersytet Szczeciński, Uniwersytet Zielonogórski, UWM w Olsztynie, UKW w Bydgoszczy, Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie, Uniwersytet Opolski, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Pracownię Rozwoju Osobistego Ku Sobie i Niepubliczną Szkołę Muzyczną w Łodzi.
Organizatorem konferencji była Sekcja Andragogiczna Studenckiego Koła Naukowego Pedagogów oraz uczestnicy przedmiotu ogólnouniwersyteckiego „Projektowanie ofert edukacyjnych”, a koordynatorem oraz kierownikiem naukowym konferencji dr Anna Kławsiuć-Zduńczyk.
Konferencja objęta została honorowym patronatem Prorektor ds. Studenckich prof. dr hab. Beaty Przyborowskiej oraz Dziekana Wydziału Filozofii i Nauk Społecznych dr hab. Radosława Sojaka, prof. UMK.
Interdyscyplinarna dyskusja odbywała się w ramach sesji plenarnej oraz trzech sekcji tematycznych: 1) Współczesne możliwości i wyzwania edukacji 2) Życie emocjonalne i społeczne w szybko zmieniającym się świecie, 3) Planowanie i realizacja ścieżki kariery w nowej rzeczywistości. Z programem oraz abstraktami wystąpień można zapoznać się na oficjalnej stronie konferencji www.pks.umk.pl oraz na fanpage’u konferencji https://www.facebook.com/PKS.UMK/
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim prelegentom za niezwykle ciekawe wystąpienia, uczestnikom za przybycie i udział w dyskusji, a także najwyższą ocenę konferencji pod względem merytorycznym i organizacyjnym wyrażoną w ankietach ewaluacyjnych, Dyrekcji oraz Pracownikom Instytutu Nauk Pedagogicznych za wsparcie, Prorektor ds. Studenckich, Dziekanowi WFiNS oraz Mr. Rabbit – szkole języka angielskiego dla dzieci i młodzieży za wsparcie finansowe oraz regionalnym mediom TV Toruń, Radio PiK, Radio Sfera za relacje z XVII Toruńskiej Pedagogicznej Konferencji Studenckiej (PKS).
fot. Wiktoria Binko
Zapraszamy na XVII Toruńską Pedagogiczną Konferencję Studencką (PKS) pt. “Nowe technologie – edukacja – kariera – emocje w obliczu zachodzących zmian”, która odbędzie się 28 maja 2024 roku o godz. 10.00 w Instytucie Nauk Pedagogicznych WFiNS UMK w Toruniu ul. Lwowska 1, sala 173.
Współczesny świat podlega dynamicznym zmianom. Proces transformacji, wynikający nie tylko z postępu technologicznego, ale także coraz to większej świadomości młodego pokolenia czy zmian kulturowych i społecznych, obejmuje różne sfery naszego życia m.in. edukację, przebieg kariery, relacje międzyludzkie, emocje. Żyjąc w świecie zglobalizowanym, innowacyjnym, a jednocześnie bardziej uzależnionym od nowoczesnych technologii, coraz bardziej istotne jest zrozumienie, jak te zmiany wpływają na nasze codzienne funkcjonowanie. Zgłębianie tych tematów staje się nie tylko koniecznością, lecz także szansą na odkrycie nowych perspektyw i rozwiązań.
Celem naszej konferencji jest dyskusja nad problematyką związaną z możliwościami i konsekwencjami zmieniającego się w szybkim tempie świata, w różnych obszarach naszego życia m.in. edukacji, budowania i realizowania kariery, relacji z innymi.
Nurtują nas pytania m.in. o to:
• Jakie możliwości i wyzwania edukacyjne, zawodowe, emocjonalne czy etyczne wiążą się z dynamicznym rozwojem nowych technologii?
• Jakie współcześnie zachodzą zmiany w naszym życiu społecznym, w naszych relacjach, komunikacji z innymi, w sposobie spędzania czasu wolnego i jakie są tego konsekwencje?
• Jak radzić sobie w nowej rzeczywistości?
Zapraszamy do wspólnej dyskusji wokół trzech głównych obszarów tematycznych:
1. Współczesne możliwości i wyzwania w edukacji
2. Planowanie i realizacja ścieżki kariery w nowej rzeczywistości
3. Życie emocjonalne i społeczne w szybko zmieniającym się świecie
Nasza konferencja została objęta patronatem Dziekana Wydziału Filozofii i Nauk Społecznych oraz Prodziekan ds. Studenckich Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Osoby biorące czynny udział w konferencji otrzymają zaświadczenie o udziale w konferencji ogólnopolskiej.
Udział w konferencji jest bezpłatny.
Dodatkowe informacje znajdują się na oficjalnej stronie konferencji: www.pks.umk.pl oraz na facebooku: https://www.facebook.com/PKS.UMK/
Serdecznie zapraszamy!
Komitet organizacyjny XVII
Toruńskiej Pedagogicznej Konferencji Studenckiej
dr Anna Kławsiuć-Zduńczyk
kierownik naukowy, koordynator konferencji
PROGRAM XVII PKS (797 KB)
Sekcja Andragogiczna ponownie na Toruńskim Festiwalu Nauki i Sztuki
22 kwietnia 2024 r. w ramach 22. Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki nasza Sekcja przeprowadziła warsztat pt. “Otwórz się na siebie!”
Celem warsztatu było rozwijanie otwartości, tworzenie pozytywnego obrazu siebie i siebie, ukazywanie różnych perspektyw postrzegania świata. Podczas warsztatu wykorzystane zostały elementy psychologii pozytywnej, kreatywnego myślenia i pracy w grupie.
Dziękujemy uczestnikom, uczniom szkół ponadpodstawowych, za wspaniałą atmosferę, zaangażowanie oraz za otwartość na siebie i na innych!
Warsztat przygotowały Sandra Lewandowska, Sara Jabłońska oraz dr Anna Kławsiuć-Zduńczyk
Rozpoczynamy cykl projekcji filmów o tematyce andragogicznej pt. “AS przedstawia”.
🎞️Będziemy prezentować filmy, które poruszają ciekawe, ważne, ale i kontrowersyjne tematy związane z problemami i wyzwaniami dorosłości na różnych jej etapach – wczesnej, średniej i późnej dorosłości.
🎞️ Po projekcji będziemy zachęcać do dyskusji, podzielenia się wrażeniami i przemyśleniami na tematy poruszane w filmie.
🎥 Rozpoczynamy od filmu “Aż do kości” reż. Marti Noxon (2017), w głównej roli Lily Collins (Emily w Paryżu), w rolę terapeuty wcielił się Keanu Reeves (Matrix, John Wick).
Film ten porusza ważne tematy dotyczące okresu wczesnej dorosłości m.in. akceptacji siebie, uzależnień, przyjmowania i udzielania pomocy, terapii. Zainteresuje zarówno osoby, które mierzą się z różnymi problemami, jak i te, które chciałyby zawodowo pomagać innym w ich przezwyciężaniu.
Serdecznie zapraszamy do wspólnego oglądania! 🎬
✅ czwartek 25 stycznia godz. 18.00, s. 397, INP ul. Lwowska 1.
Podsumowanie XVI -go PKS-u
Dnia 13 czerwca 2023 r. odbyła się XVI Toruńska Pedagogiczna Konferencja Studencka (PKS) pt. „Złożony świat młodych dorosłych – w poszukiwaniu siebie”, w Instytucie Nauk Pedagogicznych WFiNS UMK. Podczas konferencji, w której łącznie wzięło udział ponad 300 osób (!), swoje wystąpienia zaprezentowało 28 studentów z 7 uniwersytetów: Uniwersytety im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu Łódzkiego, Katolickiego Uniwersytetu Lubeleskiego, Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, który reprezentowali studenci z trzech Wydziałów i siedmiu kierunków studiów.
Interdyscyplinarna dyskusja odbywała się w ramach sesji plenarnej oraz trzech sekcji tematycznych: 1) Świat realny a świat wirtualny młodych dorosłych, 2) Wyzwania rozwojowe młodych dorosłych, 3) Aktywność edukacyjno-zawodowa młodych dorosłych. Z programem oraz abstraktami wystąpień można zapoznać się na oficjalnej stronie konferencji
Organizatorem konferencji była Sekcja Andragogiczna Studenckiego Koła Naukowego Pedagogów oraz uczestnicy przedmiotu ogólnouniwersyteckiego „Projektowanie ofert edukacyjnych”, koordynatorem konferencji była dr Anna Kławsiuć-Zduńczyk.
Konferencja objęta została honorowym patronatem Prorektor ds. Studenckich prof. dr hab. Beaty Przyborowskiej oraz Dziekana Wydziału Filozofii i Nauk Społecznych dr hab. Radosława Sojaka, prof. UMK. Patronat medialny nad konferencją objęło czasopismo Coach’s Workshop
Organizatorzy dziękują wszystkim za udział w konferencji i jej najwyższą ocenę pod względem poziomu merytorycznego i organizacyjnego, wyrażoną przez uczestników w 245 wypełnionych ankietach ewaluacyjnych.
Program XVI Toruńskiej Pedagogicznej Konferencji Studenckiej (PKS) pt. Złożony świat młodych dorosłych – w poszukiwaniu siebie
PROGRAM XVI PKS (789 KB)
Zaproszenie na XVI Toruńską Pedagogiczną Konferencję Studencką (PKS) pt. Złożony świat młodych dorosłych – w poszukiwaniu siebie
Wielu młodych ludzi stawiając pierwsze kroki w dorosłym życiu napotyka problemy, które wcześniej były dla nich niemalże całkowicie obce m.in. natłok obowiązków, łączenie nauki z pracą, skłonności do uzależnień czy podatność na choroby cywilizacyjne. Zarówno przebodźcowany świat zewnętrzny, jak i często niezrozumiały świat wewnętrzny stanowią duże wyzwanie na drodze do życiowego balansu i harmonii. Aby je osiągnąć, młodzi szukają różnych rozwiązań nurtujących ich problemów, a co za tym idzie odpowiedzi na elementarne pytanie kim tak naprawdę są i kim chcieliby by być.
XVI Toruńska Pedagogiczna Konferencja Studencka (PKS) “Złożony świat młodych dorosłych – w poszukiwaniu siebie” ma na celu stworzenie przestrzeni do dyskusji, w której spróbujemy odpowiedzieć na ważne dla nas pytania m.in. na co składa się złożony świat młodych dorosłych, kim chcą być i jakimi wartościami kierują się w życiu młodzi, w jaki sposób budują swoją tożsamość czy też edukacyjno-zawodowe ścieżki kariery, jakiego rodzaju wsparcia potrzebują, czy, a jeśli tak, to w jaki sposób dbają o swój dobrostan psychiczny?
W tym celu zachęcamy do prezentowania badań i analiz dotyczących tego wielowątkowego zagadnienia w obrębie wyszczególnionych obszarów tematycznych:
– profilaktyka zdrowia psychicznego,
– choroby cywilizacyjne i zapobieganie im,
– świat realny a świat wirtualny – media i sztuczna inteligencja,
– znaczenie edukacji, różnego rodzaju wsparcia oraz całożyciowego uczenia się w dążeniu do dobrostanu.
Jesteśmy otwarci również na inne propozycje tematyczne dotyczące skomplikowanego świata młodych dorosłych oraz poszukiwania szeroko pojętej tożsamości. Do przesyłania abstraktów zapraszamy studentów, doktorantów, absolwentów różnych kierunków studiów, a także wszystkich zainteresowanych, w celu zainicjowania interdyscyplinarnej dyskusji nad zaproponowaną przez nas problematyką.
W celu aktywnego udziału w konferencji należy zarejestrować się za pośrednictwem oficjalnej strony konferencji https://pks.umk.pl oraz przesłać abstrakt do końca maja tj. 31.05.2023 r.
Nasza konferencja została objęta patronatem Dziekana Wydziału Filozofii i Nauk Społecznych oraz Prodziekan ds. Studenckich Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Osoby biorące czynny udział w konferencji otrzymają zaświadczenie o udziale w konferencji ogólnopolskiej. Udział w konferencji jest bezpłatny.
Liczymy, że forma oraz tematyka konferencji spotkają się z Państwa zainteresowaniem.
Dodatkowe informacje zamieszczone zostały na oficjalnej stronie konferencji oraz na facebooku
Serdecznie zapraszamy!
Komitet organizacyjny XVI Toruńskiej Pedagogicznej Konferencji Studenckiej
dr Anna Kławsiuć-Zduńczyk
kierownik naukowy, koordynator konferencji
Sekcja Andragogiczna SKNP na XXI Toruńskim Festiwalu Nauki i Sztuki
Sekcja Andragogiczna SKNP UMK w składzie Julia Bianga, Elżbieta Grodzka, Paulina Matysiak, Milena Kowalczyk oraz Jolanta Rumianowska pod opieką dr Anny Kławsiuć-Zduńczyk, przeprowadziła dla uczniów warsztaty „Mamy moc – możemy działać!” w ramach XXI Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.
Podczas warsztatów uczniowie przenieśli się w świat komiksów, pobudzając swoją kreatywność odkrywali swoje super moce, dzięki którym mierzyli się z dyskryminacją i wykluczeniem społecznym otaczającymi je na co dzień. Tworząc swój własny komiks doświadczyli, że choć wszyscy różnimy się, to praca w zespole i wrażliwość na krzywdę innych może przynieść ogromne korzyści.
Fotorelacja
Sekcja Andragogiczna SKNP w projekcie Akademia Liderów Innowacji
Dr Anna Kławsiuć-Zduńczyk opiekun Sekcji Andragogicznej SKNP UMK wraz z członkiniami Sekcji lic. Mileną Kowalczyk oraz lic. Pauliną Matysiak zakwalifikowały się jako Zespół do projektu Akademia Liderów Innowacji realizowanego przez Centrum Przedsiębiorczości Akademickiej i Transferu Technologii UMK. Gratulujemy!
Stopień doktora dla wieloletniego przewodniczącego Sekcji Andragogicznej SKNP!
Mateusz Szafrański wieloletni przewodniczący Sekcji Andragogicznej SKNP UMK oraz organizator kilku edycji Toruńskiej Pedagogicznej Konferencji Studenckiej uzyskał stopień doktora! Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 👨🎓📙💐👏👏👏
Na zdjęciu dr Mateusz Szafrański z dr Anna Kławsiuć-Zduńczyk opiekunką Sekcji oraz mgr Iwoną Górecką, byłą przewodniczącą Sekcji Andragogicznej.
Dlaczego warto uczyć się przez całe życie?
Dr Anna Kławsiuć-Zduńczyk, opiekunka Sekcji Andragogicznej SKNP, w programie “Młoda praca” zrealizowanym przez TVP3 Bydgoszcz we współpracy z Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu odpowiada na pytania m.in. dlaczego warto uczyć się przez całe życie, w czym nam może pomóc doradca zawodowy? Polecamy!
Link do nagrania: https://bydgoszcz.tvp.pl/65007271/mloda-praca-odc-4-9122022
Program PROJEKTOR w INP
Sekcja Andragogiczna zorganizowała spotkanie przedstawicielek programu PROJEKTOR w Instytucie Nauk Pedagogicznych UMK. Zainteresowani spotkaniem byli nie tylko studenci👩🎓👨🎓, ale i lokalne media🎥
Program PROJEKTOR jest propozycją dla studentów, którzy chcieliby sprawdzić się jako edukatorzy, poznać ciekawych ludzi, zdobyć certyfikat, zrobić coś dobrego dla siebie i dla innych! Jest to również oferta dla szkół z miejscowości do 20 tys. mieszkańców, które zainteresowane są darmowymi szkoleniami dla swoich uczniów.
Więcej informacji znajduje się stronie programu www.projektor.org.pl Polecamy!
Nagroda JM Rektora UMK dla opiekunki Sekcji Andragogicznej SKNP
Doktor Anna Kławsiuć-Zduńczyk, koordynator Toruńskiej Pedagogicznej Konferencji Studenckiej, opiekun Sekcji Andragogicznej Studenckiego Koła Naukowego Pedagogów otrzymała wyróżnienie indywidualne JM Rektora UMK prof. dra hab. Andrzeja Sokali za osiągnięcia w działalności organizacyjnej.
Serdecznie gratulujemy!
PODSUMOWANIE XV TORUŃSKIEJ PEDAGOGICZNEJ KONFERENCJI STUDENCKIEJ (PKS) PT. MŁODZI O WYZWANIACH WSPÓŁCZESNEGO ŚWIATA
Dnia 9 czerwca 2022 roku odbyła się jubileuszowa XV Toruńska Pedagogiczna Konferencja Studencka (PKS) pt. Młodzi o wyzwaniach współczesnego świata. Organizatorem konferencji była Sekcja Andragogiczna Studenckiego Koła Naukowego Pedagogów oraz uczestnicy przedmiotu ogólnouniwersyteckiego „Projektowanie ofert edukacyjnych”, a koordynatorem dr Anna Kławsiuć-Zduńczyk.
W ramach sesji plenarnej oraz trzech sekcji tematycznych: Wyzwania związane z obecnością mediów w życiu młodych, Wyzwania młodych związane z nierównościami społecznymi, Wyzwania młodych związane z rozwojem i edukacją, prelegenci z 7 ogólnopolskich uczelni wyższych, 17 kierunków studiów oraz 7 Wydziałów UMK zaprezentowali aż 26 wystąpień. Była to wyjątkowa okazja do interdyscyplinarnej wymiany myśli i dyskusji młodych na tematy ich interesujące.
Organizatorzy kierują podziękowania do Pani Prorektor ds. studenckich oraz Pana Dziekana WFiNS za objęcie honorowym patronatem konferencji, do Pana Dziekana WFiNS za sfinansowanie konferencji, do Władz INP za wsparcie przedsięwzięcia oraz firmie Mr. Rabbit za ufundowanie roll-upa konferencji. Dziękujemy moderatorom, wszystkim uczestnikom oraz licznie zgromadzonej publiczności, która w 146 ankietach ewaluacyjnych, w zdecydowanej większości oceniła poziom merytoryczny konferencji i przygotowanie organizacyjne najwyższymi notami. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok!
PROMOCJA INSTYTUTU NAUK PEDAGOGICZNYCH
Sekcja Andragogiczna SKNP UMK w składzie Aleksandra Olszewska, Anna Gliszczyńska, Karolina Janus, Julia Bianga i Ela Grodzka, pod opieką dr Anny Kławsiuć-Zduńczyk, przeprowadziła Drzwi Otwarte dla kierunku Pedagogika I st. w Instytucie Nauk Pedagogicznych Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Mamy nadzieję, że w październiku spotkamy się z kandydatami, którzy byli bardzo zainteresowani studiowaniem Pedagogiki na UMK, a Ci którzy nie mogli dotrzeć, a chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej o studiowaniu w Instytut Nauk Pedagogicznych UMK, zapraszamy do kontaktu z nami!
KOMUNIKAT
Zaproszenie na XV Toruńską Pedagogiczną Konferencję Studencką (PKS) pt. Młodzi o wyzwaniach współczesnego świata, 9 czerwca 2022 roku
Sekcja Andragogiczna Studenckiego Koła Naukowego Pedagogów
oraz uczestnicy przedmiotu ogólnouniwersyteckiego UMK “Projektowanie ofert edukacyjnych”
zapraszają na
XV Toruńską Pedagogiczną Konferencję Studencką (PKS) pt. Młodzi o wyzwaniach współczesnego świata,
która odbędzie się 9 czerwca 2022 roku o godz. 10.00 w Instytucie Nauk Pedagogicznych WFiNS UMK w Toruniu ul. Lwowska 1.
Stale zmieniająca się rzeczywistość, podziały społeczne, niestabilna sytuacja geopolityczna wywołują niepewność oraz niepokój wśród młodych ludzi. Nieprzewidywalność współczesnego świata i mnogość wyznawanych wartości stawiają przed młodymi ludźmi szereg wyzwań i konieczność dokonywania trudnych wyborów. W sprostaniu wyzwaniom współczesnego świata pomocne jest posiadanie odpowiedniej wiedzy, kompetencji i umiejętności. XV Toruńska Pedagogiczna Konferencja Studencka (PKS) ma na celu stworzenie przestrzeni do dyskusji, wymiany poglądów, zaprezentowania przeprowadzonych badań i analiz dotyczących zróżnicowanych wyzwań, z którymi mierzą się młodzi ludzie oraz sposobów radzenia sobie z nimi.
W ramach konferencji proponujemy kilka głównych obszarów tematycznych:
- wyzwania związane z nierównościami społecznymi,
- wyzwania związane z obecnością mediów w życiu młodych ludzi,
- wyzwania związane z dążeniem do dobrostanu psychicznego,
- wyzwania związane z rozwojem i szeroko rozumianą edukacją młodych,
- wyzwania związane z planowaniem ścieżki kariery edukacyjno–zawodowej przez młodych ludzi.
Jesteśmy otwarci również na inne propozycje tematyczne dotyczące współczesnych wyzwań młodych ludzi. Do przesyłania abstraktów zapraszamy studentów, doktorantów, absolwentów różnych kierunków studiów, a także wszystkich zainteresowanych, w celu zainicjowania interdyscyplinarnej dyskusji nad zaproponowaną przez nas problematyką.
W celu aktywnego udziału w konferencji należy zarejestrować się za pośrednictwem oficjalnej strony konferencji https://pks.umk.pl oraz przesłać abstrakt do 15 maja 2022 r.
Zapraszamy również wszystkich zainteresowanych do biernego udziału, bez konieczności rejestracji.
Udział w konferencji jest bezpłatny!
Zachęcamy do odwiedzania naszych stron na facebooku https://www.facebook.com/PKS.UMK/oraz https://www.facebook.com/SekcjaAndragogiczna, na których publikujemy aktualne informacje na temat tegorocznej konferencji.
Liczymy, że tematyka oraz forma konferencji spotkają się z Państwa zainteresowaniem.
Serdecznie zapraszamy!
Komitet organizacyjny XV Toruńskiej
Pedagogicznej Konferencji Studenckiej
dr Anna Kławsiuć–Zduńczyk
koordynator konferencji
opiekun Sekcji Andragogicznej SKNP
Program XV PKS (792 KB)
Abstrakty XV PKS (539 KB)
Komunikat XV PKS (768 KB)
PROGRAM XIV Toruńskiej Pedagogicznej Konferencji Studenckiej (PKS) pt. Pedagogiczne konsekwencje pandemii, 9 lipca 2021 roku
KOMUNIKAT
Prezentujemy program tegorocznej konferencji PKS wraz z linkami.
Program PKS 2021 (708 KB)
Cała konferencja odbywać się będzie pod linkiem głównym Konferencja PKS 2021 https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3aGEmTsk3KcwsLhMPm7XuMTOkJ1TbZlYdz0wJwWA3-G0U1%40thread.tacv2/1625141003632?context=%7b%22Tid%22%3a%22e80a627f-ef94-4aa9-82d6-c7ec9cfca324%22%2c%22Oid%22%3a%222609405b-eb3e-42da-adf8-fbef49d8d6c5%22%7d
Jedynie Sekcja: Życie rodzinne w pandemii (równoległa z Sesją plenarną cz. II w godz. 11.30-13.45) odbywać się będzie pod poniższym linkiem:
https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3aGEmTsk3KcwsLhMPm7XuMTOkJ1TbZlYdz0wJwWA3-G0U1%40thread.tacv2/1625142159605?context=%7b%22Tid%22%3a%22e80a627f-ef94-4aa9-82d6-c7ec9cfca324%22%2c%22Oid%22%3a%222609405b-eb3e-42da-adf8-fbef49d8d6c5%22%7d
Linki do konferencji będą aktywne 9 lipca 2021r., 15 minut przed planowanymi spotkaniami.
Wszyscy uczestnicy będą mieli wyłączone mikrofony i kamerki. Jeśli ktoś z Państwa zechce zabrać głos, prosimy o „podniesienie ręki”.
Aby uczestniczyć w konferencji wystarczy dołączyć do spotkania w dniu konferencji, bez konieczności logowania się i wysyłania zaproszenia do organizatorów, dzięki czemu bez zakłócania wystąpień prelegentów, w każdym momencie będzie możliwość dołączenia do spotkania, opuszczenia go i przemieszczania się pomiędzy spotkaniami.
Serdecznie zapraszamy!
KOMUNIKAT
XIV Toruńska Pedagogiczna Konferencja Studencka (PKS) pt. Pedagogiczne konsekwencje pandemii, 9 lipca 2021 roku
Pandemia koronawirusa COVID-19 spowodowała, że nieoczekiwanie zmuszeni zostaliśmy do zmiany dotychczasowego sposobu życia i konieczności dostosowania się do funkcjonowania w nowej rzeczywistości. Działania, które zostały podjęte w celu powstrzymania pandemii m. in. wprowadzenie kwarantanny, zdalnego nauczania na wszystkich poziomach edukacji, pracy zdalnej, zamknięcie placówek opiekuńczo-wychowawczych, kulturalnych, obiektów sportowych, a także wprowadzenie wielu innych restrykcji i środków bezpieczeństwa, pociągnęły za sobą określone konsekwencje m.in. edukacyjne, wychowawcze czy społeczne.
Podczas XIV Toruńskiej Pedagogicznej Konferencji Studenckiej (PKS) przyjrzymy się konsekwencjom pandemii z pedagogicznego punktu widzenia. Konferencja ma na celu stworzyć przestrzeń do dyskusji, wymiany poglądów, zaprezentowania przeprowadzonych badań i analiz na temat negatywnych i pozytywnych skutków pandemii.
W ramach konferencji proponujemy kilka głównych obszarów tematycznych:
– edukacja zdalna z perspektywy studenta, nauczyciela, ucznia, rodzica;
– czas wolny w trakcie pandemii;
– życie rodzinne w czasie pandemii;
– różne grupy społeczne w czasie pandemii.
Jesteśmy otwarci również na inne propozycje tematyczne dotyczące pedagogicznych konsekwencji pandemii. Szczególnie interesująca będzie dla nas perspektywa studenta, jednak do przesyłania abstraktów wystąpień zapraszamy wszystkich zainteresowanych podejmowaną przez nas tematyką m.in. doktorantów, doktorów, nauczycieli, przedstawicieli instytucji edukacyjnych, organizacji pozarządowych.
W celu aktywnego udziału w konferencji należy zarejestrować się na stronie https://pks.umk.pl i przesłać abstrakt do 27.06.2021 r. Zapraszamy również do biernego udziału, bez konieczności rejestracji i logowania się. Link do konferencji wraz z programem będzie udostępniony w lipcu. Konferencja będzie miała formę on-line. Udział w konferencji jest bezpłatny!
Liczymy, że tematyka oraz forma konferencji spotka się z Państwa zainteresowaniem. Zachęcamy do odwiedzania naszej oficjalnej strony https://pks.umk.pl oraz stron na facebooku: https://www.facebook.com/PKS.UMK/ i https://www.facebook.com/SekcjaAndragogiczna, za pośrednictwem których przekazywane będą aktualne informacje na temat konferencji.
Spotkanie z przedstawicielami Państwowego Uniwersytetu Humanistycznego w Równem na Ukrainie
W dniu 24.10.2019 r. Sekcja Andragogiczna SKNP wzięła udział w spotkaniu z przedstawicielami Państwowego Uniwersytetem Humanistycznym w Równem na Ukrainie. W spotkaniu wzięli udział Prorektor UMK, profesor Beata Przyborowska, Prodziekan Wydziału Filozofii i Nauk Społecznych doktor Adrian Wójcik, v-ce Dyrektor Instytutu Nauk Pedagogicznych profesor uniwersytetu Violetta Kopińska oraz pracownicy i studenci INP. Jedną z występujących była dr Anna Kławsiuć-Zduńczyk, która przedstawiła działania naszej Sekcji, zaprosiła gości do udziału w XIV Toruńskiej Pedagogicznej Konferencji Studenckiej (PKS) oraz do współpracy. Spotkanie prowadziła dr hab. Beata Borowska-Beszta, prof. UMK.
Fotorelacja
Sprawozdanie z działalności Sekcji Andragogicznej Studenckiego Koła Naukowego Pedagogów za rok akademicki 2018/2019
Opiekun: dr Anna Kławsiuć-Zduńczyk
Przewodnicząca: mgr Ewelina Romianowska
Członkinie:
lic. Jagoda Chylińska
lic. Małgorzata Kulczak (Cieślik)
Dominika Kwiatkowska
lic. Kamila Lewandowska
lic. Bogusława Nowakowska
Katarzyna Opalińska
mgr Małgorzata Piekarska
lic. Joanna Romianowska
lic. Klaudia Spłocharska
lic. Anna Tarnowska
Anna Wierniewska
lic. Natalia Wójcik
Wszystkie 13 członkinie Sekcji Andragogicznej SKNP w roku akademickim 2018/19 brały czyny udział w ogólnopolskich lub międzynarodowych konferencjach naukowych:
– 25 wystąpień na ogólnopolskich i międzynarodowych konferencjach naukowych,
– 9 posterów na ogólnopolskich i międzynarodowych konferencjach naukowych,
– 4 warsztaty przeprowadzone na ogólnopolskich konferencjach naukowych,
– 5 udziałów biernych na ogólnopolskich konferencjach naukowych,
– 2 udziały w warsztatach, szkoleniach.
Zrealizowane projekty:
1. XIII Toruńska Pedagogiczna Konferencja Studencka (PKS) pt. „Wielowymiarowość edukacji”, Wydział Nauk Pedagogicznych UMK, 30.05.2019 r.
Oicjalna storna konferencji
PKS – strona na facebooku
2. Udział w 19. Toruńskim Festiwalu Nauki i Sztuki
W wyniku konkursu, do programu Festiwalu zakwalifikowały się dwa projekty Sekcja Andragogicznej – warsztaty dla dzieci „Czekaj ja Ci pokaże!” oraz „Podróż po świecie bajek – warsztat komunikacji zespołowej”.
Warsztat nr 1
Warsztat nr 2
3. Organizacja kiermaszu prac plastycznych uczestników zajęć terapeutycznych PRTON i zbiórki funduszy na rzecz „Pracowni Rozwijania Twórczości Osób Niepełnosprawnych” Środowiskowego Domu Samopomocy w Toruniu, Toruń 30.10.2019
Kiermasz
Uroczyste otwarcie wystawy
4. Zorganizowanie wydarzenia “Moja kariera – spotkanie z coachem”
Moje spotkanie z coachem
Szczegółowe sprawozdanie SA 2018-19 (346 KB)
XIII Toruńska Pedagogiczna Konferencja Studencka (PKS) pt. „Wielowymiarowość edukacji”
Dnia 30 maja 2019 r. odbyła się XIII Toruńska Pedagogiczna Konferencja Studencka (PKS) pt. „Wielowymiarowość edukacji”. Organizatorem konferencji była Sekcja Andragogiczna Studenckiego Koła Naukowego Pedagogów oraz studenci WNP, uczestnicy przedmiotu „Projektowanie ofert edukacyjnych”. Koordynatorem konferencji była dr Anna Kławsiuć-Zduńczyk.
Konferencja składała się z sesji plenarnej, posterowej, referatowej oraz warsztatowej. W konferencji wzięło udział ponad 160 osób. Wygłoszono 21 referatów, wystawiono 12 posterów oraz przeprowadzonych zostało 6 warsztatów. Gościliśmy przedstawicieli z 10 ogólnopolskich ośrodków naukowych:
– Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
– Uniwersytetu Gdańskiego
– Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie
– Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
– Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II
– Akademii Pomorskiej w Słupsku
– Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
– Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie
– Kolegium Jagiellońskiego w Toruniu
– Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu
oraz
– Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Toruniu
– Prywatnego Przedszkola “Krasnal” w Toruniu
– Szkoły Podstawowej nr 16 w Toruniu
– II Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Toruniu, klasa o specjalności psychologiczno-pedagogicznej.
Konferencja została objęta honorowym patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, a w konferencji uczestniczyła wicekurator, Pani Maria Mazurkiewicz.
Konferencja sfinansowana została ze środków Pana Dziekana Wydziału Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, dra hab. Piotra Petrykowskiego, prof. UMK, Jego Magnificencji Prorektora ds. Studenckich i Polityki Kadrowej, prof. dra hab. Andrzeja Sokalę oraz prywatnych sponsorów: DiM SERWIS Rypin, Budzik Coffee oraz Willa Olivia w Chłapowie.
Serdecznie podziękowania składamy prelegentom za inspirujące wystąpienia, uczestnikom za owocną pracę podczas warsztatów oraz ciekawe dyskusje podczas sesji referatowych i posterowej, a także wszystkim, którzy przyczynili się do zrealizowania tego ważnego wydarzenia studenckiego, wpisującego się od wielu lat w tradycję Wydziału Nauk Pedagogicznych UMK.
Organizatorzy konferencji
Skrót fotorelacji
Strona PKS na facebooku
Oficjalna strona konferencji
XIX Ogólnopolska Konferencja Medycyny Paliatywnej Hospicjum 2019
Członkinie Sekcji Andragogicznej SKNP – mgr Ewelina Romianowska, mgr Joanna Romianowska oraz Dominika Kwiatkowska wzięły czynny udział w XIX Ogólnopolskiej Konferencji Medycyny Paliatywnej Hospicjum 2019, XVII Ogólnopolskim Forum Onkologii i Psychoonkologii, I Ogólnopolskim Forum Ratownictwa Medycznego i Pielęgniarstwa Ratowniczego. Gratulujemy!
Współczesny człowiek w obliczu (nie)przychylnej rzeczywistości
Dnia 17 maja 2019 roku na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbyła się III Ogólnopolska Interdyscyplinarna Konferencja Studencko-Doktorancka „Współczesny człowiek w obliczu (nie)przychylnej rzeczywistości”.
Doktorantka WNP mgr Ewelina Romianowska i mgr Joanna Romianowska – studentka pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej z profilaktyką uzależnień, członkinie Sekcji Andragogicznej SKNP, wygłosiły referat „Społeczno-kulturowe uwarunkowania rodziny osoby starszej wobec podejmowanej przez nią aktywności twórczej, przeciwdziałającej ageizmowi”. Gratulujemy!👏
Drugi dzień 19. Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki z Sekcją Andragogiczną
Dnia 26 kwietnia 2019 r. w ramach XIX Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki członkinie Sekcji Andragogicznej Studenckiego Koła Naukowego Pedagogów – Małgorzata Kulczak, Kamila Lewandowska, Jagoda Chylińska oraz Katarzyna Opalińska pod opieką dr Anny Kławsiuć-Zduńczyk, przeprowadziły dwa warsztaty pt. „Podróż po świecie bajek – warsztat komunikacji zespołowej”.🧸🧚♀️👑 Na WNP UMK przybyły dzieci z przedszkola „Słoneczko”🌞w Toruniu oraz z przedszkola „Pod klonowym listkiem”🍁 w Łysomicach. Przedszkolaki przeniosły się do świata bajek, w którym musiały pokonać szereg trudności, do rozwiązania których potrzebna była kreatywność, dobra komunikacja i niezawodna współpraca. Podczas wykonywania kolejnych zadań, nie zabrakło momentów zaskoczenia, a przede wszystkim wspaniałej zabawy 🤹♀️🎨🍭🎈
Drugi dzień warsztatów – fotorelacja
19. Toruński Festiwal Nauki i Sztuki
Dnia 25 kwietnia 2019 roku, w ramach 19. edycji Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki, Sekcja Andragogiczna Studenckiego Koła Naukowego Pedagogów w składzie: Bogusława Nowakowska, Klaudia Spłocharska, Małgorzata Piekarska, Anna Wierniewska, Ewelina Romianowska oraz Natalia Wójcik pod opieką dr Anny Kławsiuć-Zduńczyk, przeprowadziła dwa warsztaty zatytułowane „Czekaj, ja Ci pokażę!”😼🐇. Z tej okazji Wydział Nauk Pedagogicznych miał przyjemność gościć dzieci z toruńskich przedszkoli, „Jaś i Małgosia”👫 oraz „Słoneczko”🌞. Podczas warsztatów, z pomocą bajkowych postaci, najmłodsi zostali wprowadzeni do świata emocji i komunikacji niewerbalnej. Dzieci miały okazję nie tylko rozpoznawać rodzaje emocji towarzyszących wszystkim na co dzień w różnych sytuacjach, ale także ich doświadczyć poprzez udział w wielu kreatywnych zabawach. Na koniec warsztatu każdy z uczestników zajęć otrzymał upominki w postaci zabawek stworzonych z balonów, słodkości oraz pamiątkowych dyplomów. 😁🙃😏🍭🎉🎈🤩
Fotorelacja z warsztatów
Filmy, które każdy pedagog i psycholog obejrzeć powinien
Dnia 6 kwietnia 2019 r. na Wydziale Nauk o Wychowaniu na Uniwersytecie Łódzkim odbyła się II Ogólnopolska Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa pt. “Filmy, które każdy pedagog i psycholog obejrzeć powinien”, podczas której referaty wygłosiły członkinie Sekcji Andragogicznej: Ewelina Romianowska, Joanna Romianowska, Katarzyna Opalińska oraz Dominika Kwiatkowska. Gratulujemy!
Na Wydziale Nauk Pedagogicznych UMK 20.11.2018 odbyła się I Ogólnopolska Studencko-Doktorancka Konferencja Naukowa pt. Współczesne problemy pracy socjalnej, organizowana przez Katedrę Pracy Socjalnej WNP oraz Sekcję Pracy Socjalnej SKNP. Sekcja Andragogiczna SKNP UMK godnie reprezentowana była przez Małgorzatę Piekarską, która wygłosiła referat pt. “Wykluczenie społeczne osób ze spektrum autyzmu”. Serdecznie gratulujemy! 😊
Coaching na WNP
Z okazji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości Sekcja Andragogiczna SKNP UMK oraz Pracownia Rozwoju Coachingu działającą przy Katedrze Pedagogiki Pracy i Andragogiki UKW w Bydgoszczy, dnia 15.11.2018r. na Wydział Nauk Pedagogicznych UMK zorganizowały wydarzenie Moja Kariera – spotkanie z coachem. Coaching grupowy i indywidualny dla studentów WNP UMK przeprowadzili Anita Orzechowska, Łukasz Brzeziński oraz Michał Lubomski, którym serdecznie dziękujemy za poświęcony czas, zaangażowanie, inspirację do działania, a także popularyzację wiedzy na temat idei coachingu.
Fotorelacja z coachingu grupowego
Przewodnicząca Sekcji Andragogicznej SKNP najlepszą absolwentką WNP UMK!
W gronie najlepszych absolwentów 2017/18 na UMK w Toruniu, znalazła się przewodnicząca naszej Sekcji Andragogicznej SKNP UMK, mgr Ewelina Romianowska! Jesteśmy dumni i serdecznie gratulujemy! 🤗🎉
Najlepsi absolwenci UMK 2017/18
Jubileuszowa wystawa 40-lecia istnienia Pracowni Rozwijania Twórczości Osób Niepełnosprawnych (PRTON) oraz kiermasz prac plastycznych uczestników zajęć terapeutycznych
W ramach jubileuszowej wystawy 40-lecia istnienia Pracowni Rozwijania Twórczości Osób Niepełnosprawnych (PRTON) Sekcja Andragogiczna SKNP zorganizowała kiermasz prac plastycznych uczestników zajęć terapeutycznych.
W dniu 30.10.2018 na Wydziale Nauk Pedagogicznych UMK odbył się wernisaż zbiorowej wystawy malarstwa, grafiki, rzeźby i ceramiki uczestników Pracowni Rozwijania Twórczości Osób Niepełnosprawnych, prowadzonej przez Katolickie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Diecezji Toruńskiej im. Wandy Szuman. Wystawa, wraz z towarzyszącym jej kiermaszem prac, nosiła tytuł „Niezwykli twórcy” i ilustrowała artystyczny zapis 40 lat funkcjonowania Pracowni, założonej przez dr art. Kw. II. st. Andrzeja Wojciechowskiego, zainspirowanego myślą pedagogiczną torunianki – Wandy Szuman. Wydarzenie kulturalne zainicjowane przez Panią Kierownik ŚDS „Pracownia” mgr Barbarę Jacek, było współorganizowane przez Katedrę Studiów nad Niepełnosprawnością, Katedrę Pracy Socjalnej oraz Katedrę Teorii Wychowania WNP UMK.
Wernisaż wystawy rozpoczęła część oficjalna, odbywająca się w sali Rady Wydziału, w której zabrali głos: Dziekan Wydziału Nauk Pedagogicznych, dr hab. Piotr Petrykowski, Prof. UMK, Prodziekan dr hab. Agnieszka Wałęga, Prof. UMK, założyciel PRTON (emerytowany profesor UMK) – dr art. Kw. II st. Andrzej Wojciechowski. Wystąpieniem retrospektywnym, wspartym prezentacją multimedialną podzieliła się Kierownik ŚDS, mgr Barbara Jacek. Założenia kiermaszu prac omówiła jego inicjatorka mgr Ewelina Romianowska, natomiast kierunek dalszej współpracy z PRTON, w ramach projektów studenckich, wskazała dr Anna Kławsiuć-Zduńczyk. Na uroczystości obecni byli Koledzy i Koleżanki akademicy, doktoranci oraz studenci WNP UMK kierunków: pedagogiki, pedagogiki specjalnej i pracy socjalnej. Wśród zaproszonych Gości podczas wydarzenia obecni byli Autorzy artefaktów – dorośli uczestnicy PRTON, którzy również zabierali głos w podczas części oficjalnej.
Kiermasz wytworów wzbudził duże zainteresowanie społeczności akademickiej, studentów i wykładowców, a organizatorki z Sekcji Andragogicznej zebrały 770 złotych dla PRTON.
Fotorelacja z kiermaszu i z wystawy
Fotorelacja z uroczystego otwarcia wystawy
Członkinie Sekcji Andragogicznej na studiach doktoranckich
Trzy członkinie Sekcji Andragogicznej SKNP, tegoroczne absolwentki, dostały się na studia doktoranckie na WNP UMK, na których w tym roku były tylko cztery miejsca! Serdecznie gratulujemy ogromnego sukcesu przewodniczącej Sekcji Andragogicznej Ewelinie Romianowskiej, Martynie Lewandowskiej oraz Sandrze Lesiakowskiej! Brawo! Życzymy dalszych sukcesów! 🤗🤗🤗
Podsumowanie działalności Sekcji Andragogicznej SKNP w roku akademickim 2017/18
Dnia 20 czerwca 2018 roku odbyło się spotkanie podsumowujące działalność Sekcji Andragogicznej Studenckiego Koła Naukowego Pedagogów w roku akademickim 2017/18. Co udało nam się zrobić w minionym roku:
- 28 (!) wystąpień na międzynarodowych i ogólnopolskich konferencjach naukowych m.in. we Wrocławiu, Gnieźnie, w Kijowie, w Rzeszowie, w Gorzowie Wielkopolskim, w Szczecinie, we Włocławku, w Toruniu,
- zorganizowanie XII Toruńskiej Pedagogicznej Konferencji Studenckiej (PKS) „Od wykluczenia do włączenia. Podróż poprzez różne obszary życia społecznego” – www.pks.umk.pl
- publikacje w punktowanych czasopismach naukowych („Rocznik Andragogiczny”, „Zeszyty naukowe. Zbliżenia cywilizacyjne”),- czynny udział w XVIII Toruńskim Festiwalu Nauki i Sztuki, przeprowadzone dwa warsztaty „Labirynt czasu” (dwa escape roomy),- zainicjowanie projektu „Twórczy senior” we współpracy z Domem Pomocy Społecznej Kraft Haus w Toruniu,
- udział w konkursie dla kół naukowych UMK pt. „Skołuj projekt” organizowany przez Fundację Amicus Uniwersitatis Nicolai Copernici,
- przygotowanie projektu do programu grantowego PASJOPOLIS MASTER,
- wolontariat w ramach Dni Dawcy Szpiku w Toruniu,
- współpraca z Fundacją DKMS Polska,
- współpraca z Domem Pomocy Społecznej Kraft Haus w Toruniu,
- współpraca z Dziennym Domen Pomocy Społecznej w Toruniu.
Był to również dzień pożegnań. Spośród jedenastu osób należących do Sekcji Andragogicznej pięć pożegnałyśmy: przewodniczącą Ewelinę Romianowską, Martynę Lewandowską, Małgorzatę Piekarską, Sandrę Lesiakowską oraz Ewelinę Mechułę. Jeszcze raz serdecznie dziękuję za niezwykłe zaangażowanie, kreatywność, współpracę, skuteczność działania i wspaniałą atmosferę, która charakteryzowała nasz zespół.
Życzę dalszych sukcesów naukowych i życiowych!
dr Anna Kławsiuć-Zduńczyk
Opiekun Sekcji Andragogicznej SKNP
Fotorelacja z podsumowania roku akademickiego 2017/18
Sprawozdanie SA 2016-17 (145 KB)
Podsumowanie XII Toruńskiej Pedagogicznej Konferencji Studenckiej (PKS) Od wykluczenia do włączenia. Podróż poprzez różne obszary życia społecznego
Dnia 29 maja 2018 roku na Wydziale Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbyła się XII Toruńska Pedagogiczna Konferencja Studencka (PKS) Od wykluczenia do włączenia. Podróż poprzez różne obszary życia społecznego. Organizatorami konferencji byli studenci WNP UMK, uczestnicy fakultatywnego przedmiotu Projektowanie ofert edukacyjnych oraz Sekcja Andragogiczna Studenckiego Koła Naukowego Pedagogów. Koordynatorem konferencji była dr Anna Kławsiuć-Zduńczyk. Organizatorzy przygotowali osiem wystąpień, pięć warsztatów oraz trzy postery. Konferencja odniosła frekwencyjny sukces. W sesji plenarnej wzięło udział ponad 140 osób, w części warsztatowej ponad 80 osób. W anonimowych ankietach ewaluacyjnych za najciekawsze uznano wystąpienie Anny Bujakowskiej Seksualność osób niepełnosprawnych. Uznanie słuchaczy zyskał również wykład Martyny Lewandowskiej Formy włączania seniorów do życia społecznego oraz ex aequo Eweliny Mechuły Zaburzenia integracji sensorycznej jako bariera w procesie adaptacji dzieci w wieku przedszkolnym. Wszystkie warsztaty uzyskały najwyższe noty i pochlebne komentarze. Wysoko oceniono również organizację konferencji oraz zdecydowana większość osób odpowiedziała, że konferencja spełniła ich oczekiwania.
Finansowo konferencję wsparł Dziekan Wydziału Nauk Pedagogicznych dr hab. Piotr Petrykowski, prof. UMK, Prorektor ds. Studenckich i Polityki Kadrowej prof. dr hab. Andrzej Sokala oraz prywatni sponsorzy: DIM Serwis Sp. z o.o. i Budzik Coffee.
Konferencja po raz szósty objęta została honorowym patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wsparli konferencję oraz uczestnikom, którzy tak licznie wzięli w niej udział.Więcej informacji i fotorelacji znajduje się na stronie Toruńskiej Pedagogicznej Konferencji Studenckiej https://www.facebook.com/PKS.UMK/ oraz na stronie PKS www.pks.umk.pl
PlakatPKS2018 (1,40 MB)
Zapraszamy na XII Toruńską Pedagogiczną Konferencję Studencką (PKS) Od wykluczenia do włączenia. Podróż poprzez różne obszary życia społecznego, która odbędzie się dnia 29.06.2018 r. Wszelkie informacje znajdują się na stronie konferencji www.pks.umk.pl
Fotorelacja – skrót
PKS – strona na facebooku
Strona www konferencji